technicos
764 defa okundu.


Denizli Büyükşehir Belediyesi'nde Cadı Avı
Technicos

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nde 25 yıldır çalışan Makine Mühendisi Mehmet Sarıca açığa alındı.

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri ve TÜM-BEL SEN Denizli Şube Başkanı olan Mehmet Sarıca Denizli Büyükşehir Belediyesi'ndeki işinden uzaklaştırıldı.

       

Bu açığa alınmanın keyfi bir uygulama ve bunun bir cadı avı olduğunu belirten bir açıklama yapan   TMMOB Makina Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Ali Ekber Çakar , Mehmet Sarıca'nın derhal görevine iade edilmesini söyledi. 15 Temmuz'dan beri darbe ve darbecilerle bir alakası olmayan ilerici ,demokrat kişilerin de bir cadı avı ile  işlerine son verildiğini , açığa alındığını söyleyen Çakar bu cadı avının son örneğinin  Denizli'de TMMOB'ye yönelik olduğunu belirtti.

Çakar'ın açıklaması şu şekilde:

" Cadı Avına Son!
Mehmet Sarıca Arkadaşımız Derhal Görevine İade Edilmelidir!

Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişiminin ardından darbe ve darbecilerle ilgisi olmayan ilerici, demokrat kesimler de hedeflenerek adeta bir cadı avı yürütülmektedir. Bu durumun meslektaşlarımıza yansıdığı son örnek, TMMOB’nin önceki dönem Denizli İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği görevini yapmış olan, Odamız üyesi ve halen Odamızın Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri Mehmet Sarıca arkadaşımızın, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından keyfi bir şekilde açığa alınmış olmasıdır.

Üst Birliğimiz Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Odamız dâhil bağlı 24 Oda, Anayasanın 135. Maddesi ve 6235 sayılı Yasa uyarınca faaliyet yürüten, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları olarak kamu tüzel kişiliğine haizdir. Anayasada ve yasamızda da ifade edildiği üzere TMMOB ve Odalarımızın kuruluş amaç ve görevleri; meslektaşlarımızın ve mesleğin haklarının korunması, geliştirilmesi, üyelerinin hak ve çıkarlarının korunması, çalışma alanlarının disipline edilmesi, geliştirilmesi; ülkemizin kalkınması ve gelişmesi yönünde her türlü çabayı göstermek şeklinde özetlenebilir. Üye ve yöneticilerimiz, bu çerçevede mesleki-toplumsal görev ve sorumluluk üstlenmektedir. Mehmet Sarıca arkadaşımız da bu çerçevede Denizli TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği görevinde bulunmuş ve Odamızın Denizli Şube Yönetim Kurulu Sekreterliği görevini başarıyla yürüten, ilerici, demokrat bir arkadaşımızdır.

Her daim darbelere ve dikta rejimlerine karşı duran Odamız ve TMMOB üyesi meslektaşlarımıza yönelik cadı avına bir son verilmesi ve Mehmet Sarıca arkadaşımızın görevine iade edilmesi gerekmektedir. TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak, Mehmet Sarıca arkadaşımız ve Denizli Şubemiz ile dayanışma içinde olduğumuzu kamuoyuna duyuruyor, hukukun üstünlüğü ilkesinin uygulanmasını istiyor, yanlış ve mesnetsiz açığa almanın durdurulmasını ve kendisinin derhal görevine iade edilmesini istiyoruz. "


Bu habere ilk siz oylamak İstermisiniz?
Künye


Kaynak: denizlidemokrat.com

Etiketler
Yorumlar
En Çok Okunan Haberler

En Çok Puan Alan Haberler